909/718
Rasmus Eckhardt (f. 1982, bor og arbejder i København)
“Tricolore”, 2021. Sign. med titel og datering på bagsiden. Pastelkridt på træ. 122×79.
Udstillet: Enter Art Fair, København. Proveniens: Galleri Benoni, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Malerier, skulpturer og grafik, 29. september 2022
Vurdering
Hammerslag