2432/​759

Dansk snedkermester

Stort, fritstående skrivebord af cubamahogni, topkant af messing. Front med ti skuffer med messinggreb. Udført 1930–40-erne. H. 75. L. 250. B. 100.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Nogle revner. Søm- og borehuller. Et skuffegreb senere monteret møtrik.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?