2204/509
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Figurkomposition. Sign. Heerup, 1986. Olie på emaljeret metalplade. 53×60.
Afskalninger. Plade med rust og afskallet emalje.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
14 bud