1249/1522
Et par dækketallerkener af sølv, profileret fane. 20. årh. Vægt ca. 665 gr. Diam. 26. (2)
Mindre buler, ridser og mærker. Gravering på bagsiden.
Varia, 6. december 2012
Vurdering
Hammerslag