2412/804
Karl Gustav Hansen (f. Odense 1925, d. 2017, København,1947-)
Frugtfad af sterlingsølv med lueforgyldt midte og tekstureret underside. Dessin 562. Stempelsign. monogram. Udført og stemplet hos Hans Hansen anno 1977. Nummeret 2/15. Vægt 1227 g. H. 5. Diam. 33.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Dybere ridser på base.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud