2412/​804

Karl Gustav Hansen (f. Odense 1925, d. 2017, København,1947-)

Frugtfad af sterlingsølv med lueforgyldt midte og tekstureret underside. Dessin 562. Stempelsign. monogram. Udført og stemplet hos Hans Hansen anno 1977. Nummeret 2/15. Vægt 1227 g. H. 5. Diam. 33.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Dybere ridser på base.

Moderne kunst og design, 19. marts 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

23 bud

14.000 DKK
13.500 DKK
(Autobud) 13.000 DKK
12.500 DKK
(Autobud) 12.000 DKK
11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK