1436/179
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Efterårsdag i Kimmerslev mellem Ringsted og Borup. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 23×36.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 1. september 2014
Vurdering
Hammerslag