2009/363
Japansk Katana i skede med ca. 65,5 cm. lang klinge med tydelig hamon linje. Anglen med et enkelt hul er signeret. Skeden mangler sin beklædning. (1)
Klingen er plettet. Skeden mangler beklædning og er beskadiget.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud