645/652
N. P. Holbech (f. Atlanterhavet 1804, d. Karlshamn 1889)
En ung herre iført sort frakke. Usigneret. Betegnet på blændrammen (indridset) N. P. Holbech. Olie på lærred. Oval. 65×50.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 8. november 2006
Vurdering
Hammerslag