2149/​8512

Russisk ikon forestillende Gudsmoder og to helgener. Tempera på træ. 19. årh. 30×24.

Indridset med kyrilliske bogstaver på bagsiden.

Afslag på kanter. Mindre krakeleringer. Behov for rensning. Ridser og mærker.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK