2149/8512
Russisk ikon forestillende Gudsmoder og to helgener. Tempera på træ. 19. årh. 30×24.
Indridset med kyrilliske bogstaver på bagsiden.
Afslag på kanter. Mindre krakeleringer. Behov for rensning. Ridser og mærker.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag