2014/​807

Gunnar Westman (f. København 1915, d. 1985)

Støvleknægt af støbejern i form af fisk. Usigneret. Udført hos Morsø Jernstøberi. H. 8. L. 40.

Let bruggslitage. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag