2014/807
Gunnar Westman (f. København 1915, d. 1985)
Støvleknægt af støbejern i form af fisk. Usigneret. Udført hos Morsø Jernstøberi. H. 8. L. 40.
Let bruggslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag