2104/538
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Bænk med stel af eg, sæde med flet. Model 5272. Udført hos Fredericia Stolefabrik. H. 34,5. L. 138. B. 46.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flet med defekter.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud