845/​345

Dansk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ, svungne sider og front med tre skuffer, hjørneornamentik af udskåret træ, senere nøgleskilte af bronze. 18. årh.s midte. H. 89. B. 90. D. 52.

Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK