845/345
Dansk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ, svungne sider og front med tre skuffer, hjørneornamentik af udskåret træ, senere nøgleskilte af bronze. 18. årh.s midte. H. 89. B. 90. D. 52.
Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013
Vurdering
Hammerslag