Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Uden titel, 1988. Usign. To relieffer i bronze støbt i to ekspl. efter snit i gummi. Hver 44×36. (2)
Udstillet: “Magnelli/Jacobsen”, Rennes, 1988. Proveniens: Galerie Edeling, København.
Overflade med alderspatina. Se nærmere på fotos.
Moderne kunst og design, 4. august 2020