2131/854
Dansk snedkermester
Klismosstol af mahogni. Sæde betrukket med stribet uld i grønne, blå, gule og røde nuancer.
Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, including scratches, marks and chips. Betræk med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud