1250/719
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Arne Jacobsen: “AJ”. To pendler af hvid lakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 35 samt 50. (2)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. december 2012
Vurdering
Hammerslag
15 bud