1847/575
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Tre pendler med skærme af sort- og grålakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 38 og 50. (3)
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 20. november 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||