Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Landskab med en lettende hejre. Sign. monogram, 1907. Akvarel og bly på papir. Lysmål 30,5×46,5 cm.
Undersøgt i ramme. Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Mindre skader på papir. Defekt ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
20 bud