2435/804
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Interiør. Sign. P. Hornung, 1939. Olie på lærred. 44×28.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Vurdering