2109/899
Dansk snedkermester
Kommode af mahogni. Front med fire store skuffer samt to mindre skuffer. H. 117. L. 120. B. 45.
Nøgle medfølger ikke.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og mindre afslag. Nederste skuffe binder en smule.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag