2050/25
Christian Vilhelm Schenstrøm (f. Assens 1828, d. København 1876)
Portræt af en herre med høj hat lænende mod en stol. Signeret C.V. Schenström 1858. Olie på lærred. 100×79.
Mindre krakeleringer og enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag