2048/​375

Dansk Louis XVI chatol af egetræ med overskab. 18. årh.s slutning. H. 221. B. 114. D. 56.

Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage. Enkelte revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag