2024/​731

Tre anefigurer og taburet af udskåret patineret træ. Fang stil m.m. 20. årh. H. 38–60. (4)

Proveniens: Peter Lassens (1930–2019) samling. Erhvervet hos Galleri Darrell i Pilestræde

Brugsspor. Mindre revner i træet. Den ene med manglende ben.

Moderne kunst og design, 9. juni 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK