2024/731
Tre anefigurer og taburet af udskåret patineret træ. Fang stil m.m. 20. årh. H. 38–60. (4)
Proveniens: Peter Lassens (1930–2019) samling. Erhvervet hos Galleri Darrell i Pilestræde
Brugsspor. Mindre revner i træet. Den ene med manglende ben.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag