872/1102
Banksy (f. 1975)
“Queen Victoria”, 2003. Sign. i trykket Banksy, nummereret i blyant 454/500. Serigrafi i farver. Lysmål 69×49.
Proveniens: V1 Gallery, København. Erhvervet hér af nuværende ejer i 2003.
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag