1812/912
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
Rullebord af eg og ahorn, plade med to klapper, stel af forkromet stål med hjul. Udført og stemplet hos Karl Mathsson. 1970. H. 61. L. 80. B. 44/94.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|