2250/632
Göran Wärff (f. 1933)
Bordskål af grønt, gult og blåt glas med runde dekorationer samt organisk skål af klart glas med grønt og blåt farve. Sign. hhv. Wärff, Kosta 56464 samt Kosta Wärff... 761. Kosta Boda, Sverige. H. 8 og 9,5. Diam. 13 og 17. (2)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag
20 bud