2144/281
Tysk brødbakke af sølv, gennembrudte sider, prydet med blomster og fugle. Vægt ca. 265 g. 20. årh. L. 24.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag