2438/900
Holger Jensen (f. Aalborg 1918, d. 2004, Arkitekt)
“Lundehuspendel”. Elleve pendler med skærme af hvid akryl. Skærmholdere af messing. Formgivet 1957. Udført hos Louis Poulsen. H. 31. Diam. 28.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||