888/​203

Heriz tæppe, nordvestlige Persien. Klassisk medaljondesign. 20. årh.s begyndelse. 365×265.

Slidte frynser. Jævnt slidt.

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag