888/203
Heriz tæppe, nordvestlige Persien. Klassisk medaljondesign. 20. årh.s begyndelse. 365×265.
Slidte frynser. Jævnt slidt.
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag