2006/255
Lav skål af sterlingsølv, på fod med spiral. C.C. Hermann, 20. årh. Vægt 575 g. Diam. 27 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret på underkant.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud