2048/577
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Céramiques”, 1974. Tryksign. Miró. Litografi i farver. Lysmål 53 × 75.
Litteratur: Cramer nr. 928.
Glas uden ramme.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud