2004/​634

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

“Grand Prix”. 10 teskeer af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Samlet vægt 270 g. L. 13. (10)

Almindelig brugspatina, herunder lettere overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

3.400 kr.

(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.500 kr.