2004/​634

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

“Grand Prix”. 10 teskeer af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Samlet vægt 270 g. L. 13. (10)

Almindelig brugspatina, herunder lettere overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
1.500 DKK