2004/634
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
“Grand Prix”. 10 teskeer af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Samlet vægt 270 g. L. 13. (10)
Almindelig brugspatina, herunder lettere overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag