1948/478
Et par barok klokkestager af messing og bronze, balusterformede stammer, fodstykker drevet med blomster og bladværk. 18.-19. årh. H. 23. (2)
Sammensatte. Restaurerede med lodninger på fod. Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag