1948/​478

Et par barok klokkestager af messing og bronze, balusterformede stammer, fodstykker drevet med blomster og bladværk. 18.-19. årh. H. 23. (2)

Sammensatte. Restaurerede med lodninger på fod. Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK