1346/682
Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)
To skåle af sterlingsølv, indvendigt dekoreret med emalje i blåt. Udført og stemplet hos Georg Jensen efter 1977. Med årskode L10=1985. Samlet vægt 379 gr. H. 2. Diam. 12. (2)
Fremstår med alders- og brugspatina herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. november 2013
Vurdering
Hammerslag