2040/244
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
Interiør med en dreng, der er på besøg hos barberen. Sign. N. F. S. J. 1881. Olie på træ. 41×33.
Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag