2044/1134
Turmalinring af 18 kt. hvidguld prydet med facetslebet grøn turmalin på ca. 2.00 ct. Str. ca. 53. Georg Jensen 1948–2001.
Stemplet GJ&W.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 28. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud