2232/118
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Fiskerkoner og handlende på Gl. Strand med Børsen i baggrunden. Sign. Bjulf. Olie på lærred. 79×98.
Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag