Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“L'Oiseau vert”, 1961. Sign. Estève, IV/XXXV. Litografi i farver. Lysmål 64×51.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup nr. 29.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019