12131/105
Skønvirke bæltespænde af sølv hver prydet med cabochonslebet rav. Stemplet 830 og HF for Holger Fischer. Ca. 1900. L. 10. B. 5.
Den ene mangler den øverst stav og den anden lille hak på stenen/rav eller hvad det. Alders- og brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag