2250/33
Flaskebakke af sølv, svungen kant med blomster og bladværk, spejl med adelskronet monogram. Olof Fredrik Wennerström, guardein Dmitri Ilich Tverskoi 1835, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Vægt 226 g. B. 17,5–18.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inkl. nogle ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag