Aage Birck (f. Gentofte 1941)
Skulpturel lågkrukke af stentøj. Dekoreret med brunlig glasur med mørke elementer. Sign. Birck, utydelig dateret. Unik. H. 17. Diam. 24.
11 bud
327644 | ||
917603 | ||
603504 | ||
917603 | ||
800608 | ||
917603 | ||
603504 | ||
917603 | ||
327644 | ||
917603 | ||
843155 |