1703/1661
Et par Empire lysestager af messing, koniske stammer opsat på runde fodstykker. 19. årh.s begyndelse. H. 13. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag