Eske Kath (f. Haderslev 1975)
“Hurricane Party Small”, 2005–2006. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 200×200. Uindrammet.
Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Erhvervet her af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020