1503/​20

Dansk empire kommode af mahogni, prydet med indlægninger af lyst og mørkt træ, front med tre større og mindre skuffer, den øverste med poudreuse. 19. årh.s begyndelse. H. 78. B. 76. D. 48.

Falmet. Vandskjolder. Finérskader og -reparationer. Et nøglehusbeslag mangler. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 12. januar 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK