2139/160
Valdemar Magaard (f. København 1864, d. Gentofte 1937)
Almueinteriør med en kvinde, der opdager katten drikke af fløden. Sign. V. M. 1928. Olie på lærred. 39,5×48,5.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag