2437/840
Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)
Skænk af palisander. Front med to skydelåger, bag hvilke hylder og fire udtræksbakker. Udført hos Omann Jun. Møbelfabrik. H. 78,5. L. 210. D. 47,5.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||