2432/​305

Fransk rejseur i kasse af messing med sider af slebet glas, skive af hvid emalje, værk med alarm og repetion. Værk sign. Japy Frères. 19. årh. H. 14. B. 9.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Glas med mindre afslag langs hjørner. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Emalje med mindre revner. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK