1626/546
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et sæt på tre mindre væglampetter samt større væglampet af messing, skærme af glas. Udført hos Orrefors. H. 28 og 40. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og enkelte irre pletter.
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
Vurdering
Hammerslag